• portrety
  • antonino
  • maska lwa
  • pan g

Dla dzieci

Kobiety i mężczyźni

ISBN: 978-83-65480-08-8

Format: 18 x 21

Liczba stron: 48

Oprawa twarda

2016

Stara cena: 39 zł

Cena: 35 zł

Zamów

Kobiety i mężczyźni

Seria: Książki Jutra

POMYSŁ I TEKST: Equipo Plantel
ILUSTRACJE: Luci Gutiérrez
PRZEKŁAD: Tomasz Pindel

Od 1978 roku, kiedy opublikowano ten tekst po raz pierwszy, zaszło sporo zmian i – na szczęście – niemal zawsze są to zmiany na lepsze. Mimo to jednak kobiety na całym świecie wciąż nie dysponują wieloma przywilejami zarezerwowanymi wyłącznie dla mężczyzn, a nawet cierpią z powodu różnych form dyskryminacji. Nikt nie powinien wątpić, że kobiety i mężczyźni są równi i mają takie same prawa. Tylko dzięki edukacji można sprawić, że świat będzie sprawiedliwszy i stanie się dla wszystkich lepszym miejscem do życia.

Książkę zamyka „test o kobietach i mężczyznach” oraz zaproszenie młodych czytelników i czytelniczki do nadsyłania odpowiedzi, na podstawie których powstanie nowa książka. W ten sposób wszyscy będą mogli się dowiedzieć, co o tych sprawach myślą dzieci.

„Kobiety i mężczyźni” – ostatnia część czterotomowej serii dla dzieci „Książki Jutra”. Wydana po raz pierwszy w Hiszpanii pod koniec lat siedemdziesiątych, dziś w nowej szacie graficznej, z ilustracjami Luci Gutiérrez, prezentuje wciąż świeże i aktualne spojrzenia na ważne zagadnienia społeczne.

kobiety1

kobiety2

kobiety3